Arrow Tag – idealnie połączenie paintballu i łucznictwa, świetna zabawa gwarantowana 🙂

Jak się gra w Arrow Tag-a zwanego także Archery Tag? ogólne zasady gry:

Celem gry jest uzyskanie jak największej ilości punktów poprzez eliminację przeciwników poprzez trafienie oraz wybicie 5 płyt ze specjalnych stojaków umieszczonych po stronie drużyny przeciwnej. Wygrywa ta drużyna która jako pierwsza tego dokona. Każdy z graczy otrzymuje łuk, maskę ochronną oraz ochraniacz przedramienia, na poligonie obowiązują zasady bezpieczeństwa i należy ich bezwzględnie przestrzegać, podczas całej gry obowiązuje zakaz ściągania masek ochronnych. Zawodnicy startują ze swoich punktów startowych, muszą zabrać strzały ze strefy środkowej i wrócić na swoją połowę pola. W strefie środkowej obowiązuje całkowity zakaz strzelania. Wyznaczona strefa środkowa służy tylko i wyłącznie do pobierania strzał. Nie można również przechodzić na pole drużyny przeciwnej. Zawodnik trafiony wraca na wyznaczone do tego miejsce.

  • Zespół składa się z/do 10 graczy.
  • Eliminacja zawodnika następuje poprzez poprawne trafienie go strzałą.
  • Standardowy czas trwania rundy to 10 minut.
  • Obowiązuje zakaz strzelania poza pole gry, poza siatkę ochronną oraz zakaz strzelania w sędziego 🙂
  • Bezwzględnie zabrania się niszczenia sprzętu, łamania strzał czy też biegania po nich.
  • Trafienie nie jest punktowane gdy nastąpi rykoszetem, tz odbije się od ziemi, drzewa lub przeszkody i trafi przeciwnika.
  • Złapanie strzały podczas lotu umożliwia zawodnikowi wybranie jednego zawodnika który wcześniej został wyeliminowany i przywrócenie go do gry.
arrow-tag-logo

Scenariusze

ZOSTAŃ OSTATNI

Gra polega na jak najszybszym wyeliminowaniu przeciwnika, każdy trafiony zawodnik schodzi z pola gry. Wygrywa zawodnik, który pozostanie na polu jako ostatni.

ZNISZCZ I PRZETRWAJ

Gra polega na zbiciu 5 celów na tarczy celu drużyny przeciwnej. Drużyna której uda się to jako pierwszej wygrywa. Dodatkowo zawodnik trafiony ma możliwość ponownego grania jeżeli zawodnik z jego drużyny złapie lecącą strzałę. Dodatkowe życie nie liczy się jeżeli wszyscy zawodnicy są na polu gry.

ROBIN HOOD

Gra polega na jak największej ilości trafieniu zawodników z drużyny przeciwnej. Za każdego trafionego gracza przyznawane jest 10 punktów. Wygrywa drużyna której uda się jak najwięcej ustrzelić zawodników drużyny przeciwnej i zdobyć jak najwięcej punktów. Dodatkowo zawodnik trafiony ma możliwość ponownego grania jeżeli zawodnik z jego drużyny złapie strzałę podczas lotu.

WATERLOO

Gracze stają naprzeciwko siebie i oddają po jednym strzale, trafiony gracz schodzi z pola. Po każdym trafieniu zawodnicy robią krok w przód. Wygrywa najwytrwalszy zawodnik któremu uda się trafić przeciwników.

filmik poglądowy, nie przedstawia naszego poligonu do gry